Kryzys a media społecznościowe, czyli szybkość przesyłu informacji

Zawsze z chęcią dzieliłem się swoimi wrażeniami po konferencjach, spotkaniach czy warsztatach. Podobnie będzie o „(Social) Media Crisis Management„, choć może bardziej powściągliwie i z innej perspektywy.

Przez dwa dni na konferencji można było usłyszeć jedenaście prelekcji, jeden panel dyskusyjny i wziąć udział w mini warsztacie (swoją drogą zostałem reprezentantem rolników) przygotowanym przez Edytę Kwapich-Lenik i Tomasza Lisa z On Board PR. Które były najciekawsze? Wszystko zależy od perspektywy słuchacza.  Wyróżniłem 4 główne nurty w sposobie mówienia o kryzysie. Punkt spojrzenia osób związanych z mediami społecznościowymi,  agencji PRowych, firm z branży przemysłowej oraz ostatni czyli firm z branży usług.

W pierwszym jestem zanurzony, w drugim poniekąd też, ale przy nim odnoszę szczególne wrażenie, że nigdy nic ciekawego się nie dowiaduje, bo  najczęściej jest to prezentowanie wiedzy książkowej i dużo amerykańskich przykładów.  To perspektywa Klientów zawsze mnie interesuje, szczególnie jeśli widać zmiany w organizacji, tak jak w przypadku Microsoftu.

Joanna Frąckowiak, Public Relations Manager, z Microsofta pokazała jak gigant adaptuje się lokalnie. Prywatnie mnie ucieszyło to, to że zmienia się w sposób, o którym myślę od 3 lat. Polską innowacją w globalnych strukturach jest umieszcza coraz bliżej siebie działu PR i obsługi klienta. Zabrakło mi jeszcze marketingu oraz HR-u, choć to też się dokonuje, ale w inny sposób. Stworzenie z formalizowanej komórki z osób z każdego działu, niekoniecznie z osób kierowniczych, ale odznaczających się pewnymi cechami, jest zabiegiem bardzo intuicyjnym, ale jakoś nie słyszałem, żeby ktokolwiek w Polsce na coś takiego wpadł.

Najlepsza prezentacja na konferencji? W moim odczuciu Marcina Zachowicza z Grupy Lotos. Niby wiedza podręcznikowa o tym jak powinien być zorganizowany dział kryzysowy, czyli co trzeba mieć przygotowane, jak reagować na określone sygnały, itd.. Jednak sposób prezentacji tej wiedzy czynił ją wyjątkowo atrakcyjną. No i przyznanie się, że dopiero kryzys pokazał, że muszą wprowadzić te standardy, urzekło mnie. Mimo wszystko większość firm nadal woli się uczyć na swoich błędach niż na cudzych.

Najbardziej kontrowersyjna część konferencji? Zdecydowanie panel dyskusyjny z udziałem Michała Białka z Wykop.pl, Łukasza Misiukanisa z Socializera i Michała Sadowskiego z Brand 24, podczas którego prelegenci opisywali jak angażowali się w wywoływanie kryzysów. Ten temat był później dość często przywoływany i bynajmniej nie w pozytywnym aspekcie.

Co było dla mnie najważniejsze? Pozytywne relacje z prezentacji mojej i Janka . Od wczoraj mogę powiedzieć, że jestem certyfikowanym prelegentem 😉

Może ktoś się zastanawiać o co chodzi z tytułem, a więc słowem wyjaśnienia 🙂

Podczas całej konferencji można było odnieść wrażenie, że uczestnicy utożsamiają pojęcie mediów społecznościowych z szybkością dystrybucji informacji w sieci, a przecież to nie jest to samo. Internet to medium będące od początku społecznościowe. Codziennie zmniejsza się próg dostępu do niego i dzięki temu coraz więcej osób jest w sieci. I to jest najistotniejszy aspekt. Każdy kolejny kryzys będzie angażował coraz więcej osób, będzie coraz bardziej egalitarny. Do tego wzrost ilości osób z którymi utrzymuje kontakt przeciętny człowiek. To są skutki szybkości dystrybucji informacji. A kryzys jak wszystko inne – jest informacją.

Jutro Czwartek Social Media w Resorcie, na którym będzie szansa dowiedzieć się kto stoi za stroną Junior Brand Manager. Wpadacie?

Reklamy

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Komentarze 4 to “Kryzys a media społecznościowe, czyli szybkość przesyłu informacji”

 1. Vince Camuto Kevlin Bootie (Women) (Nordstrom Exclusive) Says:

  There are also distinctive boots that are intended for use for the duration of summer season and
  winter. The choice of materials used was the biggest change as manufacturers began using rubber.
  The boot-loader in 98SE cannot handle more than two OS at a
  time in most cases.

 2. social media icons Says:

  social media icons

  Kryzys a media społecznościowe, czyli szybkość przesyłu informacji | O reklamie w ogóle i w szczególe

 3. black porn sexy star weman Says:

  Thanks for finally writing about >Kryzys a media społecznościowe, czyli szybkość przesyłu informacji |
  O reklamie w ogóle i w szczególe <Liked it!

 4. Cztery twarze kryzysu! - Sotrender Blog - FaceBook Marketing: analyze, optimize, report Says:

  […] oryginalnie ukazał się na blogu epijar.pl w dniu 20 […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: